Vypínač Unica je zárukou jistoty a kvality

Jedná se o ručně ovládaný mechanický spínač k zapínání a vypínání osvětlení. Je důležitou součástí elektroinstalace.

Pohled do historie

Na počátku rozvoje elektrotechniky byly k dispozici jen elektrické obvody s nezakrytými spínači. Měly pouze izolované držadlo. Tím nebyla poskytnuta jakákoliv ochrana před dotykem částí pod napětím.


legrační spínač

Až po vynálezu žárovky Edisonem a zároveň s příchodem elektrické instalace, vznikla poptávka po bezpečném prvku. Prvotní verze spočívala ve vypínači s pružinovým mechanismem. Otočné vystřídaly páčkové vypínače, neboť se jednalo o snadnější manipulaci. Poté byly na trhu dostupné vypínače kolébkové a klapkové.

Jak vybrat správně?

Ať už se jedná o zařizování bytu, kanceláře nebo jen sháníte v rámci inovace nové produkty, je podstatné se zamyslet i na drobnosti, mezi které rozhodně náleží i kvalitní vypínač Unica. Nepostradatelný prvek nejen do interiéru.

Který je ten správný? Stačí si vybrat z nabídky, kde najdete rovněž vypínač Unica pro váš interiér. Mějte na paměti, že do minimalistického interiéru se hodí více jednoduché tvary, jenž svou čistou linií budou náležitě splývat s výsledným efektem celého prostoru. Pokud však chcete dodat místnosti dominující prvek, zvolte kontrastní barvu, tj. černý nebo šedý. Dobře vypadají a působí i matné materiály, kde nejsou vidět ani otisky prstů.

starý spínač

Naopak do dětského pokoje jsou ideální jasné a veselé barvy. Zde se vyplatí vsadit na kontrast, ať už v podobě kombinace žluté a oranžové nebo žluté a zelené apod. Nicméně vždy by však se mělo jednat o prvek, který ladí s danou místností. U dětí je zapotřebí myslet dvojnásob na bezpečnost.

I když se může zdát výběr snadnou záležitostí, možná maličkostí, nemusí tomu tak být. Myslete na to, že se jedná rozhodně o důležitý prvek dotvářející atmosféru daného interiéru. Jestliže nechcete měnit celou krabici, můžete jen zvolit nové rámečky či tlačítka.

4/5 - (3 votes)
5 roky ago