Aby voda čistá byla

Každý kdo pořizuje na léto bazén si přeje, aby voda zůstala co nejdéle čistá. Zatímco ty nejmenší nafukovací bazénky pro děti stačí každý den vylít, a další den napustit čistou vodu, u větších bazénů už je potřeba používat bazénovou chemii a také správnou filtraci. Bazénové chemie existuje spousta, a výběr záleží především na tom, co je nejvhodnější pro vás osobně. Klasikou je chlór, který však není dobrý pro osoby trpící suchou pokožkou, nebo dokonce ekzémem. Při výběru bazénové chemie je nejlepší se poradit s odborníky. A co se filtrací týče, máte na výběr ze dvou druhů: kartušové filtrace a pískové filtrace https://www.chlorito.cz/piskove-filtrace.

čistá voda

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace je rozhodně tou levnější volbou, ale je vhodnější spíš jen pro menší bazény, jelikož nemá takový výkon. Kartušovou filtraci koupíte už od osmi set korun, ale později budete muset investovat do nových filtračních vložek, které je potřeba několikrát za léto vyměnit. Co se údržby týče, je rovněž náročnější, protože filtrační vložku, ve které se zachycují nečistoty, musíte často vyndávat a čistit. Většinou filtraci zakoupíte s jednou, možná i další náhradní filtrační vložkou, čerpadlem, a hadicí. Kartušová filtrace se používá pouze pro nadzemní bazény, a při jejím výběru musíte dbát na výkon.

sluneční brýle u bazénu

Písková filtrace

Poněkud dražší, ale funkčnější je filtrace písková. Co se údržby týče, je mnohem snadnější. Víceméně jen jednou ročně vyměníte písek (kupujte filtrační písek), a propláchnete filtrační kanálky. I zde musíte koupit filtraci dle výkonu. V tom vám nejlépe poradí odborník, kterému jen sdělíte velikost bazénu. Písková filtrace funguje jednoduše – tlakem nasává vodu a filtruje ji přes písek. Voda se tak do bazénu vrací čistá a hygienická. Na čerpadlo pískové filtrace rovněž můžete napojit solární ohřívač vody, takže se vám do bazénu bude vracet nejen čistější, ale i teplejší voda.

Při výběru filtrace a bazénové chemie se spolehněte na rady odborníků, a nakupujte v profesionálních prodejnách, jakou je třeba e-shop Chlorito.

2 roky ago