Bazén nemusí být drahý

Pokud máte vhodný pozemek, ideálně hezkou zahradu před domem, neměl by být pro vás větší problém nechat si postavit bazén. Nemusíte se bát, že vás to bude stát majlant. I větší typy bazénu se dají koupit za příjemné peníze. Navíc, pokud hledáte pouze menší krcálek pro děti, bude vás to stát jen pár tisícovek. I do těch nejmenších typů si klidně může vlézt dospělý a trochu se v parném létu osvěžit, ovšem na plavání to opravdu není. V případě, že si chcete vybudovat na zahradě větší vodní plochu, malý nadzemní bazén vám už stačit nebude. Pro plavání jsou vhodné polozapuštěné, nebo ještě lépe zcela zapuštěné bazény.
voda z vlasů
Polozapuštěné modely jsou cenově dostupnější, ale mají jednu velkou vadu – překáží. Díky tomu, že vyčuhují ze země, nevypadají příliš esteticky, a navíc zde hrozí i zranění. Hlavně děti by mohly o přesahující stěny zakopnout a spadnout. Proto je daleko lepší pořídit si zcela zapuštěný bazén, který jednak vypadá lépe a za druhé jeho stěny nevytváří nebezpečí v podobě zbytečné překážky. Navíc velikost stavebních prací je prakticky stejné u obou modelů.
Samotná výstavba se neobejde bez úprav terénu, a to často dosti drastických. Toužíte-li po bazénu, musíte se smířit s tím, že vám bude po pozemku jezdit těžká technika a pokud máte poblíž plánované vodní plochy vysazené fialky nebo růže, měli byste je, pokud možno přesadit nebo se smířit s jejich zničením.
dekorace bazénu
Naštěstí není stavba bazénů, ani těch velkých, časově kdovíjak náročná. Samozřejmě vždy záleží na dodavateli, ale pokud ten má nasmlouvanou schopnou stavební firmu, neměli byste se bát velkých časových prodlev. Jediné, co by celou záležitost mohlo trochu narušit je počasí. I proto je vhodnější nechat si postavit bazén na jaře, kdy je hezky než na podzim, kdy už klima tak stálé nebývá. Navíc ihned po dostavení byste ho museli zazimovat, což je škoda, jelikož většina lidí chce nový bazén ihned vyzkoušet.

5 roky ago