Čím vás osloví mobilní dřevostavba

Vybavením

Levné mobilní domy se projektují tak, aby je bylo možné sestavit v montážní hale a nabídnout komplexní řešení přímo na míru. Součástí projektů je i vnitřní vybavení kuchyní, koupelen, toalety, ložnice i obývacího pokoje. Na přání zákazníka se řeší i způsob vytápění a zateplení objektu, takže ve finále máte dům se vším všudy – komfortní, prostorný, útulný a také prakticky bezúdržbový. Zpočátku není nutné provádět žádné náročné údržbářské práce, většinou jde jen o čištění okapů od listů a prachu anebo nátěry obvodového dřevěného opláštění. Bližší informace o udržování domu v bezvadném technickém stavu získáte přímo od výrobce.

kuchyně v mobilním domě

Lokalitou

Kdo se rozhodne pro mobilní celoroční dřevostavbu, zpravidla počítá s tím, že ji bude obývat v místech, která budou mnohem atraktivnější, než centrum měst. Flexibilita umístění mobilních domů je jednou z jejich zásadních výhod, v podstatě vám stačí pouze základová deska nebo kotevní patky a přístup vozidla s návěsem, které stavbu umístí přesně tam, kde ji chcete mít. Teoreticky je možné dům kdykoli přestěhovat jinam, je to výhodné zejména pro případy, že obýváte pronajímaný pozemek, anebo počítáte s dosavadním provizoriem a stále hledáte to pravé místo, kde budete chtít pak žít již natrvalo.

žluté tulipány

Možnostmi úsporného bydlení

Mobilní dřevostavby umožňují poměrně široký záběr úspor nákladů na bydlení. Tou nejvýraznější je zřejmě vytápění dřevem. Stačí postavit přístřešek pro palivové dřevo a mít k dispozici štípač a řetězovou pilu, anebo si nechat dřevo přivézt již naštípané. Teplo z krbových kamen je také úplně jiné, příjemnější a voňavější, než z elektrických přímotopů nebo z elektrokotle či plynových kamen.

Dalšími možnostmi úspor jsou fotovoltaické panely, vlastní zdroj pitné či užitkové vody a sporák na propan-butanové láhve, jejichž provoz je levnější, než přípojka zemního plynu.

2 roky ago