Co je PPC reklama? A je pro firmy důležité vědět, jak vytvořit PPC reklamu?

Asi není žádným tajemstvím, že tím hlavním cílem každé firmy, bez ohledu na její velikost či zaměření, je dosažení nejvyššího možného zisku. Tomu podřizují prakticky vše. Avšak dosáhnout tohoto cíle není zdaleka jednoduché, zvláště když vezmeme v úvahu, že konkurenční podniky se snaží o to samé.

Hlavním cílem je zde lákat neustále co nejvíce nových zákazníků a zároveň si udržet co nejvíce těch stávajících. Je tedy jasné, že správně zvolená marketingová strategie je jedním ze základních kamenů úspěchu.

rozesílání reklamních e-mailů

Ta však nesmí být statická, nýbrž je potřeba ji neustále měnit a přizpůsobovat novým trendům. Příkladem může být stále rostoucí doba, kterou lidé tráví na internetu, a tím i menší ta, kterou stráví sledováním televize.

I proto začínají firmy stále více používat internetovou reklamu. Jednou z nejpoužívanějších je pak metoda pay-per-click, známější jako PPC. Mnoho lidí však příliš netuší, co je PPC reklama, a není divu. Ona zkratka nám toho příliš neřekne, natož jak vytvořit PPC reklamu. Přesto se s ní setkal prakticky každý z nás.

Jedná se o ten typ, který vás po kliknutí na ni přesměruje na webovou stránku oné firmy. Ta pak za každé takové kliknutí dostává určitou, byť drobnou, částku. Avšak pokud oněch lidí, kteří na ni kliknou, bude hodně, pak se i celková suma znásobí. A to už se vyplatí.

graf růstu prodeje

K tomu je samozřejmě nejprve nutné, aby na ni lidé skutečně klikali. A toho není tak jednoduché dosáhnout. A není divu, většina z nás je opatrná, než na něco klikne. Je to především proto, že máme strach, abychom si díky tomu nestáhli do počítače nějaký virus. Přeci jen, mnoho z nás v něm má uloženy důležité pracovní i osobní informace, o které by nerad přišel, a které by se neměly dostat do nepravých rukou.

Je tedy na tvůrcích PPC reklam, aby ji vytvořili tak, že se nebudeme bát. Ano, je to velká výzva, avšak věřte, že se nakonec rozhodně vyplatí.

3 roky ago