Co je to Ebay?

Někteří lidé jej znají a jiní ani nevědí o čem je řeč. Dnes si představíme co to tedy ten Ebay je.

Jedná se o společnost, která vznikla pro účely prodeje, nákupu a aukcí. Tato společnost byla založena v roce 1945. Ale až v dnešní době jí přibývá největší návštěvnosti a využívanosti. Jedná se o internetové stránky, na kterých můžete i vy sami nabízet věci k prodeji. Nejčastěji zde však najdete prodejce, který mají své obchody a nabízí velké různorodé věci k prodeji. Můžete zde také tzv. „soutěžit“ v aukci o nějakou věc, která se Vám líbí. Pokud zde chcete nakupovat, můžete se zaregistrovat a založit si zde účet, ale nemusíte. Můžete zde nakupovat jako host. Pokud chcete prodávat, už se musíte zaregistrovat. Na těchto stránkách se nachází prodejci z celého světa, kteří zde nabízí mnoho druhů zboží. Dá se říci, že na Ebayi tedy najdete vlastně cokoliv, na co si vzpomenete.
oranžový šálek

Pokud zde chcete nakupovat, zboží nejčastěji vyhledáváte pod anglickými slovíčky. Je tedy dobré umět alespoň základy angličtiny. Pokud ale angličtina není nic pro Vás, můžete využít internetový slovník, ten Vám bude velice nápomocný. Můžete si nastavit filtr například pro barvu hledaného produktu, maximální a minimální cenu, nebo například to, že chcete poštovné zdarma. Je dobré říci, že dost věcí se zde nachází bez ceny poštovného.
ebay značka
Pokud najdete věc, kterou hledáte a už přemýšlíte, že jí koupíte, podívejte se na hodnocení prodávajícího. Dále radím podívat se na recenze, případně se podívat na stejný předmět k jinému prodejci, zda u předmětu nemá recenze od lidí, kteří tuto věc již koupily. Nejlepší jsou na recenze reálné fotky, tím nemusíte spoléhat pouze na názory jiných lidí, ale můžete si udělat názor vlastní. Nakupování na Ebayi není nijak složité. Na internetu najdete spoustu videonávodů, jak na této stránce nakupovat. Pokud tedy máte zájem na této stránce nakupovat, ale nevíte jak, doporučím podívat se na některé z videí.

6 roky ago