Jak být spokojená a šťastná maminka novorozence

Každá žena si po narození miminka prochází těžkým a složitým obdobím. Má vedle sebe to nejcennější e svém životě a musí se naučit o své miminko postarat. Vše začíná již v porodnici, hormony pracují na plné obrátky, střídají se přívaly neskutečného štěstí a nevysvětlitelného smutku. Do této hormonální smršti se zapojí personál nemocnice se svými radami a poučkami, babičky, přítelkyně a různé další návštěvy, které mají potřebu podělit se o své zkušenosti a dát novopečené mamince dobré rady. Tento kolotoč ovšem nekončí ani po příchodu domů z porodnice, kdy má maminka také možnost hledat rady a informace navíc v různých brožurkách, internetových poradnách nebo časopisech.novorozenec.jpg
Jak se z toho velkého množství informací a rad nebláznit a přitom se dobře postarat o svého potomka? Máme pro vás pár rad, které přispějí k uvolnění napětí a pomohou mamince toto náročné období zvládnout.

  1. Nebojte se zeptat

Nebojte se na cokoliv zeptat odborníků. Pokud jste v porodnici, tak máte k dispozici dětské lékaře a zdravotní sestry, kterých se nebojte na cokoliv zeptat, jsou zde pro vás. Pokud jste již doma, nebojte se s dotazem obrátit na dětského lékaře vašeho miminka.

  1. Nic neplánujte

Na nějaký čas se vzdejte jakéhokoliv plánování denního harmonogramu a zcela se podřiďte dennímu rytmu miminka. Nakrmte ho vždy, když má hlad, snažte se spát nebo odpočívat, když spí a odpočívá vaše miminko.

  1. Každé dítě je jiné

Každé miminko je jiné. Uvědomte si, že to, co je dobré pro miminko vaší kamarádky nemusí být dobré pro to vaše. Každé dítě má svůj rytmus, některé hodně spí, jiné nespí přes den téměř vůbec. Poslouchejte proto potřeby svého dítěte. Neexistuje žádný vzorec chování, který by byl správný.šťastná matka s dítětem.jpg

  1. Myslete sama na sebe

Nevzdávejte se věcí, které máte ráda.  Ať jde o líčení, čtení nebo sledování oblíbeného seriálu. Dopřejte si každý den chvilku sama pro sebe.

  1. Neřešte domácnost

Pokud jste zvyklá mít doma vždy naklizeno a mít připravené perfektní pohoštění pro každou návštěvu, nedělejte si starost s tím, že s miminkem takové věci nezvládáte. Každá návštěva se stejně bude soustředit jen na to, jak krásné máte miminko.
Doufáme, že vám naše rady pomohou užívat si to nejkrásnější období v životě každé ženy. A myslete a řiďte se dobrou poučkou našich babiček, že spokojené je dítě jen tehdy, když je spokojená matka.

5 roky ago