Jak si půjčit?

Mnozí z nás už se někdy v životě dostali do finančních potíží. A zatímco se to někdy zvládlo tím, že se dotyční uskromnili a přestali utrácet za to, co nebylo nezbytné, do doby, než se jejich finanční situace zase zlepšila, někdy ani to nestačilo a musela tak přijít ke slovu půjčka.

Půjčku si kvůli svým finančním problémům někdy vzal nejeden z nás. Leckdo už se tu obrátil dejme tomu na nějakou banku, protože se mu nedostávalo vlastních finančních prostředků a on tak potřeboval finanční injekci.

peníze kanadské

Jenže mnozí se také na banku obrátili, ovšem místo s penězi odešli s prázdnou. Protože bankovní úředníci usoudili, že dotyčný člověk není dostatečně bonitní, tedy nedokáže prokázat, že se dokáže vypořádat se splácením se ctí. Něco podobného už potkalo mnohé našince, děje se tak a určitě se to bude stávat i nadále.

A co mají dělat ti, jimž v bance po důkladném prověření pomoci odmítnou?

Volbou těch posledně zmíněných by se měla stát nebankovní hypotéka.

Proč zrovna ta, ptáte se mě?

platba dolary

Důvod je tu naprosto jednoduchý. Zkrátka a dobře proto, že tu poskytne nebankovní společnost často i tomu, kdo by v klasické bance u běžných půjček neměl naději obstát. U podobné hypotéky se totiž dává coby záruka řádného splácení do zástavy nemovitost. A je to tato zástava, co je natolik důvěru ve splácení vzbuzující, že se následně obejde celý schvalovací proces bez potřeby chtít po žadateli doložení něčeho natolik nezvladatelného, jako jsou hodně vysoké příjmy, registry dlužníků bez negativních záznamů a podobně.

Žadatel, který dá do zástavy nemovitost, tím dává záruku, že bude splácet. A kdyby snad ne, odškodní se poskytovatel půjčky právě touto zastavenou nemovitostí.

A proto tu člověk lehce získá i značné množství peněz, jež může poté splácet třeba i celé desítky let. A určitě se shodneme na tom, že to může být pro kdekoho vyslovenou spásou.

3 roky ago