Jak si zajistit co nejlevnější stěhování

Máte doma vůz s tažným zařízením, nebo alespoň někdo v příbuzenstvu, případně mezi vašimi přáteli? Pokud ano, pak si lze zorganizovat to nejlevnější stěhování, jaké je vůbec možné. Tedy abychom byli přesní – nejlevnější stěhování je vždy to, pokud sbalíte věci do krabic, rozmontujete nábytek, a vše sami odnosíte pěšky, například do vchodu protějšího domu na městském sídlišti, tehdy samozřejmě neplatíte ani korunu za benzín.

přívěsný vozík

Budeme-li tedy uvažovat pouze stěhovací proces s využitím motorových vozidel, ten nejlevnější způsob je auto s tažným zařízením. Připojíte na něj přívěsný vozík buď vlastní, anebo pronajatý, pronájmy dnes zajišťují celkem bez problémů některé hobby markety, a na jeden den vás to vyjde jen na pár stovek korun.

připojení přívěsného vozíku

Parkování – problematickou položkou při každém stěhování s motorovými vozidly může být parkování. To se týká jak vlastních vozidel, tak i stěhovacích firem, a to zejména ve větších městech, kde se za parkování platí, a kde je nedostatek parkovacích míst. V takovém případě musíte tak či tak požádat o výjimku na odboru dopravy příslušného městského úřadu, a to ve lhůtě minimálně 30 dnů před stěhováním. Pokud na to zapomenete, neriskujte parkování „na černo“, městští strážníci bývají všímaví a vám se to pak značně prodraží. Raději posuňte stěhovací termín, pokud to tedy vůbec jde.

Stěhování v noci – v nočních hodinách je stěhovací proces s vozy s tažnými zařízeními snazší, protože je na silnicích minimální provoz, lidé vás venku nebudou obtěžovat, a to vám také může výrazně zkrátit dobu, po kterou budete mít pronajatý přívěsný vozík. V noci je také ve městech větší klid – méně hluku a minimální chaos. Budete mít zřejmě pocit, že je celý proces jaksi snazší a lehčí. Chce to však před stěhováním dobře se vyspat a prospat se třeba ještě v průběhu dne, abyste měli dostatek sil po celou dobu vaší činnosti.

1 rokem ago