Jedinečnost terasy ze sibiřského modřínu

Dřevěná terasa, která je částečně zastřešená (pergola) a nasměrovaná podle toho, jak a kdy chcete mít na ni sluneční paprsky nebo stín. To je asi první rozhodnutí, když budete chtít terasu. Jsme společnost Gardina.cz, se sídlem v Kutné Hoře, která z dlouholetých zkušeností bez přehánění ví vše o dřevěných terasách. Nabízí vám perfektně opracovaná hladká nebo vroubkovaná dřevěná prkna ze sibiřského modřínu, která jsou ke stavbě terasy jedinečná. Toto exotické dřevo ze sibiřského modřínu je velmi tvrdé, má velkou hustotu a tím se velmi dobře opracovává. Nabízíme je perfektně hladké nebo vroubkované.

hranoly ze sibiřského modřínu

Dřevěné terasy jsou nejenom u nás ve velké oblibě z mnoha důvodů. Dřevěná terasa, ať bude přímo pod pergolou u domu, nebo u bazénu či zahradního jezírka, tak naplní vaše představy, kdy zvlášť v horkém létě můžete po nich chodit bosou nohou a nebudou vás chodidla vůbec pálit a v zimě, pokud je terasa namrzlá a je zhotovena z drážkovaných prken sibiřského modřínu, tak se po ní nesklouznete. To se naopak může stát u terasy, která je vydlážděná kameny. Pokud se rozhodnete, že si samy dřevěnou terasu sestavíte, na našem e-shopu Gardina.cz si můžete objednat vše potřebné, co pro stavbu terasy budete potřebovat. Kromě prken budete pro stavbu terasy potřebovat mnoho důležitých komponentů. Jsou to především podkladní dřevěné hranoly. A jak prkna, tak i tyto dřevěné hranoly budou reagovat stejně na všechny povětrnostní vlivy (slunce, déšť mráz).

dřevěná hranola

To je velmi důležité.. A hlavně se musí veškeré dřevo před sestavením impregnovat nebo natřít terasovým speciálním olejem – to vše podstatně prodlužuje životnost. Prkna a ani hranoly se nesmí dotýkat. K tomu se používají terasové distanční podložky. Když mezi hranoly a podkladem použijete granulátové podložky nebo terasové tyče, to vše je velmi důležité k tomu, kde se dřevo dotýká betonu, dlažby nebo folie. Velmi důležité jsou pro spojení terasové nerezové vruty, které v terasových prknech zajišťují odolnost při větším tlaku a pohybu dřeva a jsou odolné vůči vodě. Takto bude konstrukce pevná s dlouhou životností. Naše firma vám nejenom dodá veškerý potřebný materiál, ale nabízíme i kompletní sestavení celé terasy. Jsme ochotni poradit ve všem, co se dřevěné terasy týká.

3 roky ago