Koupání jako v Chorvatsku

Není nad to si vždy, když máte trochu volna a venku je přijatelné počasí, skočit do bazénu. Koupání hlavně v úmorných vedrech dokáže osvěžit jako nic jiného. Musíte však mít také na paměti, že v horku se nejlépe a tím i nejvíce množí různé typy bakterií a řas, které jsou ve vodním prostředí jako doma. Tomuto jevu musíte bezpodmínečně zabránit, jinak už můžete hledat číslo na nejbližší kožní ambulanci. Abyste s těmito nevítanými hosty dokázali dostatečně efektivně zatočit, nebude vám stačí pouze párkrát týdně z vody vylovit drobné nečistoty jako jsou větvičky nebo lístky, ale musíte nasadit těžké zbraně ve formě bazénové chemie.
kopání do vody

Prvním, co vás napadne, je použít chlór. Ten se k dezinfekci bazénů využívá v našich končinách poměrně standardně. Důvody jsou dva a jsou vcelku prosté. Tím první je účinnost. Chlorové tablety, respektive prášek, opravdu fungují, a i když je možné, že při vyšších dávkách mohou přípravky z chlóru trochu dráždit na kůži, pořád se jedná o zdaleka nejvíce využívanou dezinfekci u nás. Je pro to i druhý důvod a tím je cena. Jde o jednu z nejlevnějších dezinfekcí na trhu. V případě, že máte ale potíže s pokožkou, měli byste raději sáhnout po něčem přeci jen trochu šetrnějším, po mořské soli.
muži pod vodou

Skvělá pro pokožku

Mořská sůl je pro pokožku doslova požehnáním. Pravidelné koupele v takto upravené vodě vám mohou zlepšit vaše dermatologická onemocnění, i když je pravda, že ne všechna. Abyste si však mohli užívat vody ve vašem bazénu a mít přitom pocit, že se koupete v Jadranu, nebudete potřebovat pouze samotnou sůl, ale také solonizační jednotku, která z ní udělá tu pravou dezinfekci. Bez jejího přičinění nebude fungovat tak jak by správně měla, což by vedlo k množení cizorodých organizmů. Samotná jednotka není zrovna nejlevnější, ale v případě, že se chcete koupat v opravdu kvalitní vodě, která má v omezené míře i léčivé účinky, neměli byst s její koupí váhat.

5 roky ago