Nebankovní sektor nejenom pro rizikové žadatele

Nebankovní sektor je pro mnohé velkým trnem v oku, neboť je znám pro své nepříliš korektní praktiky. V bankách se vám přeci nic podobného stát nemůže, neboť jsou pod drobnohledem České národní banky. Jenže je situace skutečně tak jednoduchá? Možná vás překvapí, jak některé nabídky nebankovních společností mohou být vlastně výhodné i pro běžné žadatele.

Sjednání úvěru

Rychlost vyřízení spotřebitelských úvěrů

Nebankovní společnosti nabízí sjednání úvěrů online, díky kterému se vyhnete složitému papírování i osobní návštěvě v bance. Stačí vyplnit online formulář, navolit podmínky a čekat pár minut na vyjádření. Pokud vše proběhne bez větších komplikací, peníze mohou být do druhého dne na vašem účtu. Dáváte přednost raději osobnímu kontaktu? Nevadí! V tom případě vám nebankovní společnosti většinou vyplatí danou sumu peněz při podpisu smlouvy. Dalo by se tedy říci, že nebankovní společnosti oceníte nejvíce ve chvíli, kdy potřebujete mít peníze k dispozici co možná nejdříve.

Některé společnosti navíc nabízí i možnost krátkodobých úvěrů, které jsou zcela bez úroků. Zkrátka částku, kterou si půjčíte, také vrátíte.

Klíče od domu

Jde to i bez příjmu

Nemůžete z jakéhokoliv důvodu doložit výši svých příjmů? V takovém případě v bance s jistotu neuspějete. Je to pochopitelné, aby si banka mohla ověřit, zda jste schopni splácet, potřebuje znát výši vašich příjmů. V nebankovních sektoru se na tuto skutečnost až zase tolik nepohlíží. Sami však zvažte, zda je ve vašich silách daný úvěr platit.

Některé nebankovní instituce nabízí třeba i americkou hypotéku bez doložení příjmů Fahd. Jak z názvu vyplývá, není zapotřebí pravidelný příjem, aby došlo ke schválení hypotéky. Jedná se však o hypotéku, proto je zapotřebí ručit nemovitostí. Pokud tedy nebudete úvěr plnohodnotně splácet, může nebankovní společnost přistoupit k jejímu prodeji.

2 roky ago