Péče o zoubky u dětí

Zuby – pohroma huby. Známé lidové pořekadlo je poměrně oblíbené a často se říká právě dětem, kterým zoubky rostou. Růst zubů je bolestivý a mnohdy si děti opravdu vytrpí a s nimi i rodiče. Ale jakmile vyrostou, nic nekončí. Péče o zoubky je opravdu důležitá a pečlivé čištění je nutné. Pamatujte si, že návyky, které se naučí v dětství, si zapamatují až do dospělosti a tím pádem jim ušetříte budoucí návyky.

chlapec u zubařky

· Návštěva zubaře

S návštěvou zubaře opravdu neotálejte. Dítko by se mělo s ordinací zubaře seznámit nejpozději kolem roku. Rozhodně není nutné hned dítěti lozit do pusinky ale prostě aby se dítě pomalu ale jistě seznamovalo společně s rodiči s panem zubařem a poté se třeba povozilo na křesle. Nejjednodušší způsob, jak děti nenásilně seznámit s prací zubaře, je aby chodilo s rodiči na zubní prohlídky, pokud možno pravidelně vždy jednou za půl roku.
dva kartáčky a pasta

· Jak pečovat o zoubky

Péče o zoubky je důležitá a měla by být pečlivá. O zoubky pečujte již od prvních prořezaných zubů. Samozřejmě ne vždy si dítě nechá vyčistit zuby, některé děti to opravdu nesnáší ale je na vás děti rozesmát a udělat z čištění zubů legraci. Prostě děti trochu zabavit a přitom mu vyčistit zuby. Zoubky pravidelně kontrolujte a při jakémkoli problému se můžete obrátit na svého zubaře.
kousání mrkve

· Co když je něco špatně

Zdá se vám, že dítěti nějaký zoubek neroste dobře? Nebo že se mu zuby kazí? Nejjednodušší je, setkat se s vaším zubařem, a domluvit se na prohlídce a na ošetření zoubků. Ošetření zoubků není zrovna jednoduché, většina dětí má problémy s ošetřením zoubků u zubaře, musíte být opravdu opatrní a děti na vyšetření u zubaře připravit. Pokud vaše dítě ošetření nezvládá ani tak, je nutné s ním navštívit specializovanou kliniku zaměřenou právě na děti, a kde budou schopni dítěti poskytnout ošetření v analgosedaci či v narkóze.

5 roky ago