Putování za energiemi

Chcete-li pojmout dovolenou nebo prázdniny netradičně, aby vás nabíjely pozitivní energií, vybírejte srdcem. Může to znít jako klišé, vždyť se tento výraz vyskytuje takřka všude, kde vás lidé zvou k rekreačnímu pobytu, ale ne každému se to podaří splnit, navíc jsou mnohá místa vázána na problematické historické události různých bitev, popravišť, vězení a dalších negativně vnímaných prožitků našich předků.
Pozitivně nabité přírodní úkazy nejen zápornými ionty, ale i prouděním magnetického pole, vzdušnými proudy a dalšími energetickými aspekty jsou v České republice poměrně časté. Máme jich dokonce na našem území více, než mnohé jiné evropské země. Některé z nich budete znát, jiné jsou pro vás prozatím zahaleny tajemstvím.
žena na kmeni stromu

Tajemná místa s energetickým potenciálem

Lázně Aurora – prostorná budova lázeňského komplexu v Třeboni obklopená krajinným parkem a na jižní straně rybníkem Svět je jednou z významných energetických zón Jihočeského kraje. Lázeňští hosté tu mohou prožít skutečně pohodovou dovolenou v mnoha ohledech, místo je vydatně zásobeno energií otevřeného prostoru na okraji Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.
Jez Podkrašovský mlýn – řeka Berounka ukrývá mnohá tajemná zákoutí, je považována za nejzajímavější vodní tok v Česku a jedním z energeticky „nabíjecích“ míst je údolí pod obcí velmi zvláštního názvu – Bohy. Působivá scenérie vás upoutá na první pohled, prostorná louka lemovaná smíšeným lesem vás jistě nenechá na pochybách, že by se tu báječně nocovalo a odpočívalo. Využijte slunečných dnů, a pokud tudy budete projíždět kolem poledne, projděte se po kamenné hradbě zdejšího jezu, abyste si dobili baterky.
stromy v řece
Čertova stěna – samotný název mnohé z vás může odradit, pekelníci přece energii odebírají, než aby ji vydávali, ovšem nenechte se zmást. Jedná se o jednu z nejsilnějších energetických přírodních „prán“ na březích horního toku Vltavy. Kdo se po Vltavě plaví z Vyššího Brodu, vyplatí se jeden den uvolnit na pěší výlet do Loučovic a podél Čertových proudů s výstupem na vyhlídku nad řekou. Vyzkoušejte, nebudete litovat.

5 roky ago