S vozem z půjčovny dodávek Praha za nejkrásnějšími vyhlídkami na Šumavu

Pronájmy dodávek nabízí řada firem, především pro převážení břemen v rámci stěhování, pro nákup spotřebičů a nábytku nebo stavebnin pro přípravu rekonstrukcí domů a bytových jader. Dalšími důvody zapůjčení vozidla na několik dnů jsou i dovolenkové pobyty. S ustupující epidemií koronaviru se dá očekávat značný nárůst zájmu o cestování, lidé jsou již unaveni restriktivními opatřeními a potřebují také změnu – čerstvý vzduch a dostatek pohybu v přírodě. Naštěstí je v naší zemi dostatek příležitostí, kam vyrazit bez obav z nákazy, mimo přelidněná města a místa, kde se to doslova hemží turisty.

Šumavou na kolech

S dodávkou na Chodsko

Až se budete s přáteli toulat s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek Praha naší překrásnou krajinou, mohli byste zavítat i tam, kam se příliš turistů nehrne, a kde největší pohyb na silnicích obstarávají vozidla směřující do Bavorska za nákupy nebo za prací. Domažlicko je kraj bývalých strážců hranic Chodů, také se mu zde jinak neřekne, než Chodsko, a díky omezené domovní zástavbě a průmyslové činnosti je tato oblast stále jednou z těch, kam se vyplatí vypravit trávit volné dny. Na Chodsko také plynule navazuje chráněná oblast Šumavy a pohoří dlouhá léta obestřené železnou oponou – Český les.

krásy Šumavy

Ubytování tu sjednáte velmi snadno v některém soukromém penzionu a můžete pak cestovat v blízkém okolí buď autem, které pojme více osob, posazených na velmi prostorných a pohodlných sedadlech, anebo vezmete s sebou jízdní kola a otestujete některou z cyklostezek.

Stačí nahlédnout do některých internetových fotografických map, abyste zjistili, jak nádherná je zde krajina v každém ročním období. Pochopitelně je výhodnější sledovat ji za přispění slunečních paprsků a vyjet s autem buď brzy ráno, krátce po rozbřesku a východu slunce, anebo naopak navečer tak hodinu až dvě před jeho západem. A chcete-li dobrý tip na zajímavé a velmi pohledné místo, zkuste silnici č. 22, spojující Domažlice a městečko Kdyni s Klatovy. Budou vás tu provázet vzdálené šumavské vrcholky a ty nejkrásnější vyhlídky naleznete u obcí Loučim a Kout na Šumavě.

3 roky ago