Stěhování těžkých břemen v Praze raději přenechejte odborníkům

Stěhování těžkých břemen v Praze může ztroskotat i na situacích, co jsou zdánlivě snadné. Mohou sem patřit i břemena, která se zdají snadno přestěhovatelná, a s nimiž si údajně poradí každý, ale ne vždy to vychází, a někdy se opravdu vyplácí povolat profesionály, kteří neznají výmluvy a snaží se zákazníkovi vyhovět, pokud je to v jejich silách a technických možnostech. A vězte, že dnes se dají přestěhovat i celé výrobní haly.

velká chladnička

Pračky – když vedle sebe postavíte malou chladničku a automatickou pračku, půjde o zdánlivě podobně velké předměty, ale každý z nich bude mít odlišnou hmotnost. Chladničku přenesete ve dvou lidech poměrně bez problémů a v domácnosti jí na své místo usadí i jednotlivec. S pračkou je to horší, ta je mnohem těžší a přestěhovat ji dá zabrat i stěhovací firmě, zvláště do vyšších pater bez výtahu. Jsou to těžce vydělané peníze.

starožitný psací stůl

Koberce – srolujete koberec a najednou vám připadá, že je to kluzký, ohebný a těžký had. U velmi dlouhých kusů ve velkých místnostech to může být i pro dva silné chlapy pěkná porce. Hlavně tehdy, musí-li nést koberec po schodech do osmého patra. Většinu koberců si nemůžete dovolit jen tak zlomit, tím by se poškodila jeho vlákna a byl by to důvod k reklamaci, a ne zrovna levné, proto si stěhovací firmy nedovolí „švindlovat“ a koberce přenáší v rovném stavu. Někdy se vyplatí před jejich srolováním dovnitř vložit dřevěné prkno, aby se koberec nedal ohnout.

Akvária a televize – o stěhování nábytku se zmiňovat nemusíme, každý ví, že pokud máte doma těžké starožitné psací stoly a skříně, že bude lepší povolat na to stěhováky, ale doslova pikantní je stěhování velkoplošné TV nebo velkého akvária. Tam na to musíte jít doslova v rukavičkách, není to legrace a každá drobná chyba pak stojí desítky tisíc korun. Stěhovací firmy jsou naštěstí pojištěné a tak v případě nějakého karambolu máte alespoň tuto jistotu, ovšem pokud pojištění nejste a stěhujete akvárium sami…

3 roky ago