Tenis může vyzkoušet každý

Začátky

Tento sport se řadí celosvětově k velmi oblíbeným, přičemž na sportovních kanálech se běžně vysílají důležité turnaje. Točí se tu také velké peníze, kdy se stačí podívat na hlavní výhru u těchto turnajů. Samozřejmě zde se bavíme o profesionální úrovni, na které hrají nejlepší sportovci. I my si však tento sport můžeme užívat, a to u nás v Čechách. Informujte se proto, jestli třeba někde ve vašem okolí není kurt a trenér, který by Vás vedl a pomáhal by Vám se stále zlepšovat.

hraní tenisu

Také jej můžeme hrát jen tak s kamarády pro zábavy. Není to zas tak snadné, protože při hře se zapotíme, přičemž letní vedra nám to ještě ztěžují. Ze začátku bychom se měli naučit fungovat s raketou, takže trénujte pinkání při otáčení rakety, odpaly při odrazu ze zdi, trefování na cíl a tak dále. Stále dbejte na správné držení rakety. Při samotné hře je potřeba být soustředěný, a kromě správné práce s raketou je potřeba hýbat se a pozorovat hru soupeře.

Raketa

Bavíme se tu snad o nejdůležitějším vybavením při hře, protože s raketou hrajeme po celou dobu a pinkáme s ní míče na stranu soupeře. Když nám nesedne, tak dosahujeme o dost horších výsledků. Yonex tenisové rakety se prodávají v různých provedeních, takže je potřeba správně si vybrat. Jestliže jsme začátečník, tak je lepší vybrat si větší hlavu, protože je snadnější se trefovat.

tenisová raketa

Pokročilý však volí menší rozměry, protože ví, že tak mají k dispozici větší přesnost a dokážou s ní vyvinout větší rychlost míčku. S váhou je to podobně, protože na začátek je vhodnější menši hmotnost. Každé tuhé těleso má někde své těžiště, přičemž výrobci raket jej úmyslně dávají v určité vzdálenosti od začátku rukojeti. Musíte se dívat i na tento parametr, protože těžištěm jsou dost ovlivněny vlastnosti rakety. Při nákupu tedy sledujte všechny parametry, aby Vám raketa opravdu vyhovovala a hru jste si s ní užívali.

2 roky ago