TOP 5 kryptoměn

1. Bitcoin (BTC)

Tak tady je to naprosto jasné. Bitcoin je v současné době největší, nejznámější a nejhodnotnější kryptoměnou na světě. Vznikl roku 2009, kdy byl založen neznámým autorem, který sám sebe nazývá jakoSatoshi Nakamoto. Do dnešní doby nikdo nezjistil, o koho se jedná a jestli se pod tímto jménem skrývá pouze jeden autor nebo nějaký větší tým. Za svoji desetiletou existenci prodělal Bitcoin obrovský nárůst ceny, ale i velký pád. V poslední době jeho cena znovu roste, a proto je vyhledávanou investicí, i když míra riskantnosti je zde obrovská.
růst peněz

2. Bitcoin Cash (BCH)

Že se Vám zdá název až nějak podezřele podobný původnímu Bitcoinu? Není se čemu divit tato měna vznikla oddělením z původního BTC, a to v roce 2017. Měna si našla své investory a zastánce velice rychle a v současnosti je druhou nejsilnější na trhu. BCH se ale stejně jako jeho mateřské měně dělení nevyhnulo, a za své pouhé dva roky existence se již rozdělil na dvě měny a to: BCHABC a BCHSV.

3. Etherum (ETH)

Další ze série populárních kryptoměn, která si drží ve své hodnotě třetí příčku. Vznikl v roce 2015 a využívá mírně jiného systému než původní Bitcoin. Proto je měna velice oblíbená a momentálně její investiční základna je druhá největší na světě. V současnosti se drží trendu ostatních kryptoměn a velice rychle její cena stoupá.
váza a peníze

4. Dash (DASH)

Podobně jako BCH i Dash vznikl odštěpením od původního Bitcoinu, a to již v roce 2014. Zajímavostí je hlavně fakt, že samotná měna během své existence vícekrát změnila jméno. Původně se jmenovala XCoin, což bylo velice rychle změněno na DarkCoin, ale ani tento název se nestal finální a byl nahrazen současným Dash (zkratka anglických slov: Digital Cash – Digitální měna).

5. Litecoin (LTC)

Jedna z nejstarších kryptoměn, kterou během jejího vývoje čekalo mnoho úskalí. Kryptoměna totiž jako jedna z mála hned od počátku fungovalo na jiném systému než slavný Bitcoin, a proto jí množství lidí nevěřilo. Naopak po velkém pádu BTC a jemu podobných měn se čím dál více lidí na tuto měnu zaměřuje a ta vykazuje velice stabilní a vysoký nárůst. Někteří dokonce hovoří o tak velkém potenciálu, že by Li v budoucnu klidně dorovnat slavnější Bitcoin.

5 roky ago