Vánoční dárky na splátky

Milujete situaci, kdy pod stromečkem najdete plno dárků? Patříte mezi lidi, kteří jsou ochotni utratit za dárky velkou finanční částku? Odsuzujete lidi, kteří si berou půjčky a nakupují dárky na splátky? Vánoce pro mnoho lidí nejsou svátky míru a klidu, ale svátky, které jsou hektické, spojené s velkým utrácením a zadlužením se.

čtyři dárky

Vánoce na dluh?

Jsme u důležité otázky, jestli je vůbec možné považovat nákupy dárků na splátky jako vhodnou variantu. Můžeme si představit situaci, že jsou lidé, kteří mají dost peněz a půjčky neřeší. Využívají je tak, že rychle koupí nějaké dárky na splátky a za měsíc půjčku celou splatí. V tomto případě je možné si půjčku na dárky vzít. Tito lidé ví, co si mohou dovolit, také ví, že půjčku mohou kdykoliv splatit. Druhou variantou je situace, kdy se zadlužují lidé, kteří nemají dostatek finančních prostředků (takových lidí je opravdu hodně). Všude na nás útočí reklamy, ať si koupíme veškeré dostupné zboží na splátky bez navýšení, případně se zvýhodněným úrokem. Tyto reklamy jsou cílené na méně majetné lidi, až na chudé lidi. Tito lidé se často nechají velice rychle zmanipulovat. Kdo by nechtěl mít bohatou nadílku? Chcete udělat radost i svým nejbližším? Lidé se neváhají zadlužit a pak často končí v exekuci. Je potřeba si dávat opravdu velký pozor na to, jestli si můžeme vzít půjčku, obzvláště, pokud je to na dárky. Půjčovat si na dárky je nesmysl. Pokud na to člověk nemá, není rozhodně dobrá varianta se zadlužit. Musíte brát v úvahu situaci, že další roky budete muset splácet každý měsíc částku, která vám navýší měsíční výdaje. Pokud na dárky nemáte peníze, přece není nikde napsáno, že musíte každému koupit drahý dárek. Není lepší variantou například něco pro druhého vyrobit? Není potřeba se hnát na co největším počtem dárku. Dávejte si na lákadla pozor, protože jsou zde svátky, kdy se nejvíce zadlužujeme.

retro dárky

Pro někoho vhodný způsob platby?

Dárky na splátky si opravdu mohou dovolit lidé, kteří nemají problém s financemi. Často se stává, že po jednom, či dvou měsících takový člověk doplatí celou částku. Bere tedy tuto možnost jako variantu, jak rychle nakoupit dárky. Tito lidé se většinou nedívají ani na úroky, které u takových půjček případně jsou. Pro nás “normální” lidi to zní asi paradoxně, ale je to tak. Tito lidé zkrátka točí peníze. Pokud nepatříte k majetným, tak se opravdu vyvarujte zbytečného zadlužování o vánočních svátcích.

6 roky ago