Vánoční výzdoba

Nemusíte mít sladěný stromek a dekorace v bytě do barvy, která je zrovna hitem daného roku, ale důležité je, abyste byli spokojeni vy sami. Univerzální barvy, které budou trendy snad vždy jsou barvy, které seženete každý rok a to, zlatá, stříbrná a červená. Pokud máte tyto barvy doma, kombinacemi s dalšími barvami nic nezkazíte. Lze je použít na adventní věnec, vánoční stromek a na spoustu různých dekorací (např. můžete vysypat do skleněné mísy malé baňky dané barvy/barev).
Zlatá se skvěle doplní s červenou, je to klasická vánoční kombinace, která se neomrzí a působí slavnostně.
růžové kuličky
Stříbrná s bílou v nás vyvolává pocit mrazu, sněhu, třpytivých sněhových vloček. Stříbrná vypadá elegantně a lze ji zkombinovat třeba i s modrou nebo fialovou.
V dnešní době je hodně populární minimalismus a s ním tzv. skandinávský styl. Jedná se o naprosto jednoduché ozdoby např. pouze z drátku.
Svůj stromeček si však můžete nazdobit i originálně a to např. ručně vyráběnými ozdobami z papíru, slámy, dřeva nebo netradičními tvary (pírka, baňky naplněné třpytkami apod.)
holčička u stromku
Pokud se vám nechce utrácet za nové ozdoby zkuste se podívat na bazar a koupit si retro baňky, které jistě ještě udělají parádu a vy tím ušetříte nejen peníze, ale i přírodu.
Avšak jestli vás stále láká vidina duhového vánočního stromku, volila bych spíše pastelové barvy vánočních koulí a bílé doplňky.
Co se týče venkovní výzdoby, samozřejmostí je adventní věnec na dveřích, ozdobené svítící stromky v předzahrádkách, nebo olemovaný dům světelným řetězem. Krásně vypadají svítící rampouchy na okapech nebo parapetech. Klidně můžete použít světýlka do dekorací v květináčích či truhlících. Pokud se vám na půdě válí staré sáňky nebojte se je trochu očistit a použít jako dekoraci na terasu pod květináče nebo na ně dejte dvě až tři lucerny různých velikostí a k tomu pár baněk.
vánoční hvězda
Čemu je dobré se u venkovní dekorace vyhnout jsou „Santové lezoucí do oken“, kteří vypadají opravdu nevkusně a už dávno nejsou tak moderní, jak si jejich majitelé myslí.
Ať už se letos rozhodnete pro jakoukoliv barvu a výzdobu, důležité je si tyto dny užít s těmi, které máte rádi.

6 roky ago