Refinancování hypotéky Ano? či ne?

Jak jistě víte všechny banky mezi sebou bojují aby získali co nejvíce nových klientů. Pokud právě splácíte hypotéku tak se může stát že vás kontaktuje tzv. hypoteční poradce od jakékoliv jiné banky a bude vám nabízet právě refinancování hypotéky za výhodnějších podmínek. Refinancování samo o sobě je takzvané splácení vaší hypotéky u vaší banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky, Takže hypoteční poradce vám bude nabízet refinancování díky kterému si vlastně sjednáte novou hypotéku u banky za kterou daný hypoteční poradce mluví. Tyto hypoteční poradci si vás budou zkoušet dostat na svojí stranu různými možnostmi jednou z nich je například nabídka nižší úrokové sazby hypotéky. V případě že se danému poradci podaří jakoukoliv osobu přesvědčit, tak klienti na refinancování přistupují většinou v době kdy jim u jejich banky končí doba sjednané fixace. Mezi další příklady které vám může poradce nabídnout patří například : možnost úpravy splátek, bude s vámi projednávat především úpravu výše splátek, jako další možnost je například krátkodobé přerušení splácení, především pro osoby které jsou v nepříznivé životní situaci.

Ano či ne ?

Stojí tedy refinancování něco ? Díky refinancování můžete získat nějaké ty peníze na víc, Takže v případě refinancování si vy jakožto klient půjčíte další peníze a můžete je využít naprosto na cokoliv, ať už na koupi nového auta nebo třeba jenom na opravu vaše domu. Než se ale rozhodnete k refinancování přistoupit měli byste si nastudovat vše důležité a potřebné pro správný a bezproblémový postup při refinancování. U refinancování hypotéky se však nevyhnete ani placení můžete totiž zaplatit například za různé návrhy, například navrh na vymazání zástavního práva z vaší předešlé banky nebo za navrch na vklad zástavní smlouvy u vaší nové banky ( jedná se o banku u které jste podstoupili na refinancování)

Jak tedy zařídit aby vaše refinancování proběhlo bez problémů a správně ? Jako první si vždy musíte pohlídat kdy vám končí doba fixace, V České Republice klienti nejčastěji přistupují na fixaci úrokové sazby na tři až pět let. Pokud se však jedná o dobu nízkých úrokových sazeb u některých klientů jejich zájem o hypotéku výrazně roste, v tomto případě se jedná o delší dobu fixace kde si někteří klienti chtějí zajistit tzv. výhodný úrok až o deset let dopředu.

Pokud se rozhodnete refinancování hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/refinancovani-hypoteky-k-nam/ podstoupit je dobré aby jste si alespoň tři měsíce před vaší dobou fixace zpracovaly dané nabídky od jiným bank. Musíte se zajímat jak o výši dané úrokové sazby ale také o tzv. možnost předčasného splácení nebo jestli bude nutné sjednat i další produkty například – životní a majetkové pojištění a podob. V případě že získáte od dané banky nárok na navrh úrokové sazby na další a delší dobu fixace, budete mít pro dané srovnání i nabídky od různých konkurencí. V tomto případě se musíte obrátit na vaší stávající banku a projednat s ní jaké jsou šance na dorovnání nabídky od jakýchkoliv konkurencí. Pokud se vám však stane že vám vaše stávající banka nesleví a daný rozdíl v podmínkách či v úrokové sazbě je značný, zkuste danou hypotéku refinancovat.

splátka hypotéky

Jaké doklady či papíry budete potřebovat u zařizování refinancování hypotéky u nové banky? 1) Dva jakékoliv doklady totožnosti, například OP nebo ŘP a podob. (OP = občanský průkaz, ŘP = Řidičský průkaz), 2) Původní smlouvy o hypotečním úvěru u staré banky, 3) Zástavní smlouvu, 4) Takzvaný titul k dané nemovitosti, kterou jste nechaly zastavit a k tomu ještě i snímek z katastrální mapy, 4) Potvrzení o příjmu, 5) Výpis z katastru nemovitostí, 6) Číslo účtu pro vaší novou banku, 7) Datum splátky původního úvěru (tedy úvěru u vaší staré banky), 8) daný souhlas vaší staré banky s přistoupením nové banky tzv. druhé místo v zástavě (ovšem dočasně)

Vaše stará banky by poté měla podat navrh na výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí nejpozději do 30 dnů od doby splacení hypotečního úvěru. Pokud se vám stane že by se banka tzv. cukala nebo se vás zmocnila, můžete podat navrh na výmaz zástav. práva z katastru nemovitostí samy.

2 roky ago